Bytové domy

Revitalizace, zateplení panelových domů

Nezávislá srovnání na realitním trhu dokazují, že kvalitní revitalizace zvyšuje hodnotu bytů o 15–20 %. Navíc přináší až o 40 % nižší náklady na vytápění a další výhody. Dejte zelenou rekonstrukci svého panelového domu. Pro vaše družstvo či sdružení vlastníků zajistíme kompletní zateplení a modernizaci. Důkazem našich zkušeností jsou desítky spokojených klientů a přes 159 realizací.

Více zde

Doteplení fasády

Z vlastních zkušeností víme, že i panelové domy s nedostatečným zateplením mohou platit za vytápění méně. Stačí posílit stávající izolaci, a snížit tak energetickou náročnost stavby. Začnete šetřit za vytápění. Pro zesílení kontaktních zateplovacích systémů se nám osvědčila technologie Sanasys® Duplex.

Více zde

Střechy

Ploché střechy chrání panelové domy před sluncem, deštěm a špatným počasím. Po uplynutí běžné životnosti se však začnou objevovat první problémy – vlhkost, zatékání a mnoho dalších. Zvyšte životnost střechy kvalitně provedenou opravou či rekonstrukcí.Postavíme vám střechu nad hlavou, pod kterou budete bydlet v suchu, teple a bez vysokých tepelných ztrát.

Více zde

Tepelná čerpadla

Pusťte si do domu zelenou energii z tepelných čerpadel a začněte šetřit na vytápění. Kvalitní tepelná čerpadla vzduch-voda patří mezi nejoblíbenější způsoby, jak snížit náklady na vytápění panelových domů až o 80 %. Představují tak prověřenou alternativu k nevýhodnému centrálnímu zásobování teplem. Navíc vás překvapí svou účinností v zimním období, spolehlivostí a tichým provozem.

Více zde

Střešní nadstavby, půdní vestavby

Plánovaná životnost více než 1,5 miliónu panelových bytů se blíží ke konci. Pokud chcete získat nové prostory a peníze na revitalizaci, je na čase zvážit střešní nadstavbu. Nechte svůj dům vyrůst o jedno až dvě patra. Postavíme pro vás byty, které můžete obratem prodat i pronajmout. Následným prodejem tak získáte finanční prostředky, které pokryjí až 50 % nákladů na nutnou revitalizaci.

Více zde

Balkony, lodžie, terasy

Začněte využívat balkony, lodžie a terasy podle svých představ. Opravy či rekonstrukceprodlužují jejich životnost a oživují vzhled domu. Získáte tak krásnější místo, kde budete rádi odpočívat a trávit příjemné chvíle. Po zasklení navíc proměníte lodžie nebo balkony v nový obytný prostor.

Více zde

Předsazené lodžie

Vylepšete své bydlení o nové prostory. Nahraďte staré balkonové sestavy nebo
si nechte přistavět lodžie k domu, který žádné nemá. Zvýšíte tak tržní cenu bytů a získáte spoustu místa, kde můžete trávit příjemné chvíle. Postavíme vám totiž prostorné lodžie, ze kterých se vám nebude chtít odcházet.

Více zde

Výměna oken

Největší tepelné ztráty mají u panelových domů na svědomí zastaralá okna. Snižování nákladů na vytápění proto obvykle začíná jejich výměnou. Nová plastová a dřevěná okna totiž nabízí ideální způsob, jak snížit energetickou náročnost domu o 12–20 %. Izolační trojskla navíc izolují až 3× lépe než původní zasklení.

Více zde

Hydroizolace spodní stavby

Zabezpečte spodní stavby panelových domů proti vodě a vlhkosti. Kvalitní hydroizolace přináší prověřený způsob, jak zabránit vlhnutí zdiva i šíření plísní. Navíc vám do budoucna ušetří peníze za nákladné opravy zničené fasády a vnitřních sklepních prostor. Odizolování základů svislých stěn je tak jednorázovou investicí s dlouhodobým přínosem.

Více zde

Termosnímky

Udělejte první krok ke snížení nákladů na vytápění. Termosnímky domu odhalí místa, kde dochází k největším ztrátám tepla. Díky tomu bude vaše investice do zateplení skutečně efektivní. Tepelné snímkování provádíme také u rodinných, panelových a bytových domů po revitalizaci, kde slouží jako zpětná kontrola kvality nového zateplení.

Více zde

Vnitřní práce

Společné prostory si zaslouží rekonstrukci stejně jako střechy nebo fasády. Nechte proměnit staré interiéry panelových domů v atraktivní prostory. Výměny rozvodů, malování, opravy, položení nových podlah a jiné práce se vyplatí provádět během revitalizace. Díky našim zkušenostem navíc budou s rekonstrukcí spokojeni všichni členové družstva nebo SVJ.

Více zde

Průkaz energetické náročnosti

Od 1. ledna 2013 je povinností mít Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) neboli tzv. „Energetický štítek“, který již známe z dřívějška z elektrospotřebičů. Tato povinnost nyní vyplývá na základě zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření s energií a vyhláškou 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov.

Více zde

Financování

Díky výhodným úrokovým sazbám jsou revitalizace, zateplování a solární systémydostupné pro každý dům. Stačí jen zvolit optimální financování. Někteří naši klienti proto využívají finanční služby, které dlouhodobě nabízíme. Pomáháme tak družstvům a SVJ učinit moudré rozhodnutí, vybrat úvěr s výhodnými podmínkami a úspěšně získat státní dotaci.

Více zde

Naše reference / realizace

Revitalizace panelových domů

Kliknutím na fotku se dostanete do detailu příslišné realizace této služby

Zateplení rodinných domů

Kliknutím na fotku se dostanete do detailu příslišné realizace této služby

Půdní vestavby, střešní nadstavby

Kliknutím na fotku se dostanete do detailu příslišné realizace této služby

Solární systémy

Kliknutím na fotku se dostanete do detailu příslišné realizace této služby